sobota, 2 listopada 2013

Łagodne żele i kosmetyki myjące do twarzy - zestawienie z "niższej półki"

Po prawie 2 latach przestawienia się na oczyszczanie twarzy łagodnymi produktami nie wyobrażam sobie powrotu do żeli pędzonych na mocnych detergentach. Pamiętam ten przełomowy dzień, kiedy sięgnęłam po Babydream raz, drugi, trzeci, a skóra przestała się sypać i podrażniać.

Każdy z przedstawionych poniżej produktów myjących jest łagodny, w niskiej cenie, niektóre mogą być stosowane wielofunkcyjnie. Żelem do ciała czy szamponem z powodzeniem możemy wymyć buzię - to taki sam produkt myjący jak inne. Żaden też nie posiada substancji powłokotwórczych, które dają złudne uczucie nawilżenia i gładkości. Nie zawierają alkoholu.


1. Płyn do kąpieli Babydream Fur Mama
Nieprzypadkowo znalazł się na pierwszym miejscu. Jest moim ulubieńcem wszech czasów.
Świetnie się pieni, wręcz aksamitnie i zostawia buzię miękką, gładką i dopieszczoną. Ze względu na zawartość olejów w składzie, skóra po umyciu jest bardzo dobrze oczyszczona i dodatkowo zabezpieczona warstwą ochronną. Dłużej zachowuje nawilżenie.
500 ml płynu kosztuje ok. 10 zł w drogeriach Rossmann.2. Szampon Babydream
Od niego zaczynałam i pokochałam od pierwszego użycia.
Myje bardzo dobrze, tak samo dobrze się pieni, nie podrażnia. Zostawia skórę gładką, bez uczucia ściągnięcia. Nie ma w składzie żadnych olejów, ale zapewnia mi uczucie gładkości i jedwabistości niemal porównywalne jak z płynem do kąpieli dla mam.
250 ml kosztuje ok. 5 zł w drogeriach Rossmann.3. Garnier Czysta Skóra 3w1 potrójna moc minerałów i kwas salicylowy - (z białą glinką)
W prawdzie nie jest pozbawiony silnego detergentu, ale znajduje się dopiero na 9 miejscu w składzie. Żel więc można uznać za mniej "inwazyjny" pod względem mycia.
Podoba mi się w nim spora dawka białej glinki (dobrze działającej na cery problemowe) i drobinki zdzierające, jak w peelingu. Po umyciu tym żelem skóra dłużej pozostaje matowa - liczyłam na ten efekt i się nie zawiodłam. Doskonale oczyszcza, po każdej aplikacji miałam wrażenie, że skóra oddycha.
150 ml kosztuje ok. 14 zł w drogeriach.
4. Żel do higieny intymnej Facelle Sensitive/Fresh
Obecnie jeden z najtańszych łagodnych produktów myjących na rynku. Pieni się jak trzeba, dobrze oczyszcza, nie podrażnia. 
300 ml kosztuje ok. 4 zł w drogeriach Rossmann.5. Nawilżający żel do mycia twarzy Lirene z lipą
Ten żel naprawdę zostawia skórę twarzy dobrze nawilżoną po myciu. Przyznaję, że w pierwszej chwili zupełnie w to nie wierzyłam. Nie pieni się jakoś specjalnie, ale mycie nim należy do przyjemności. Ma piękny zapach i aksamitną konsystencję. No i działanie - skóra jest ukojona, nieściągnięta, gładka, miękka.
150 ml kosztuje od 10 zł w górę w zależności od drogerii.6. Żel do mycia twarzy BeBeauty z kwiatem lotosu
Lepiej sprawdzi się przy porannym myciu niż wieczornym. Prawie wcale się nie pieni i nie daje zadowalającego uczucia oczyszczenia, chociaż nie twierdzę, że wcale nie myje ;)
Skład ma bardzo fajny i podobnie do żelu z Lirene zostawia skórę nawilżoną. Przy wieczornym oczyszczaniu może okazać się za słaby, ze względu na małe możliwości pianotwórcze, ale rano, gdy chcemy tylko odświeżyć skórę, sprawdza się idealnie.
150 ml kosztuje 4,50 zł w Biedronce.A ponadto:
- szampon lub płyn do kąpieli Hipp
- Johnson's baby łagodny płyn do mycia ciała i włosów 3w1
- Babydream płyn do mycia (niebieski z pompką)

1 komentarz:

  1. dobry post :) właśnie miałam pytać co proponujesz, a muszę kupić jakiś żel do twarzy :)

    OdpowiedzUsuń